Tylko dla zdrowych

Dieta kopenhaska przeznaczona jest w szczególnościdla osób cieszących się dobrym zdrowiem. Program stosować mogą osoby, które chcą w szybki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jak już wspomnieliśmy, ta "ekstremalna" dieta jest dobra tylko dla osób wytrwałych i obowiązkowych, których nie zniechęca monotonia posiłków. Przeciwwskazaniem do stosowania programu jest skłonność do nadciśnienia i wszelkie problemy żołądkowe (z uwagi na fakt, że przewiduje on codziennie picie kawy na czczo z rana). Dieta odradzana jest osobom trenującym siłowo lub pracującym fizycznie, gdyż nie dostarczy ona odpowiedniej ilości kalorii.

Odpowiedzialnych

Przed rozpoczęciem programu warto skonsultować się z lekarzem, który może poinformować nas o indywidualnych przeciwwskazaniach. Należy mieć też na uwadze, że podczas stosowania planu trzynastodniowego wystąpić mogą kłopoty z koncentracją i pamięcią, ogólne osłabienie a nawet omdlenia. Zbadano także, że u wielu osób , które z sukcesem przeszły dietę, poziom glukozy wykazywał wartość poniżej minimum.

Zdesperowanych

Plan kopenhaski traktowany jest przez wiele osób jako ostatnia deska ratunku pozwalająca w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli potrzebujemy zrzucić nadmiar tłuszczu np. przed imprezą lub wakacjami, w większości przypadków sprawdzi się on doskonale.

Warzywa

Należy jednak mieć na uwadze opinie dietetyków, którzy sądzą, że dietę lepiej traktować tylko i wyłącznie jako kurację doraźną. Nie można jej stosować jako długoterminowego programu żywieniowego. Pamiętajmy, że plan szwedzki dostarcza niewielkiej ilości kalorii, stąd często możemy odczuwać głód. Dieta uboga jest także w witaminy i minerały, dlatego po jej ukończeniu zaleca się uzupełnienie ich braku poprzez przyjmowanie suplementów.