Nawet 20 kg mniej

Zgodnie z opinią twórców tego planu żywieniowego, znacząco poprawia on przemianę materii oraz wpływa na uregulowanie metabolizmu. Stosując dietę kopenhaską, w zależności od wagi początkowej, można stracić od 7 do nawet 20 kilogramów. Biorąc pod uwagę fakt, że taki wynik osiąga się w niespełna dwa tygodnie, jest to naprawdę imponujące.

Tylko 13 dni diety

Kuracja trwa pełne 13 dni - aby uzyskać pożądane efekty, nie powinno się jej ani skracać, ani tym bardziej wydłużać. Rezultaty w postaci utraty zbędnych kilogramów oraz poprawy przemiany materii zostaną osiągnięte tylko wtedy, gdy będziemy rygorystycznie trzymać się z góry ustalonego menu.

Zero alkoholu

Pamiętajmy, że podczas stosowania omawianego programu żywieniowego nie możemy sięgnąć po jakiekolwiek ilości alkoholu, słodyczy czy nawet gumy do żucia. Jeśli to zrobimy, możemy uznać dietę za przerwaną.

O diecie kopenhaskiej

Zaletą programu jest fakt, że po jego ukończeniu można wrócić do dawnych nawyków żywieniowych, a kilogramy nie powrócą przez okres dwóch lat. Podobno po dwóch tygodniach stosowania planu szwedzkiego mija ochota na słodycze i rozmaite przekąski. Pamiętajmy, że po ukończeniu diety kopenhaskiej nie warto mimo wszystko wracać do złych nawyków żywieniowych. Zalecany jest umiar w spożywaniu posiłków, nie podjadanie i uprawianie sportu. Postępując w ten sposób, możemy zagwarantować sobie, że nie powróci efekt jojo. Należy pamiętać, że w przypadku nieprzestrzegania w pełni zasad programu trzynastodniowego, można do niego powrócić dopiero po trzech miesiącach. Jeśli zaś uda nam się z sukcesem przebrnąć przez dietę, nie wolno jej powtarzać przez okres co najmniej dwóch lat.