Dieta a woda

woda

Zawsze, kiedy jesteśmy głodni, warto sięgnąć po szklankę wody. Przed spożyciem posiłku najlepiej także wypić szklankę mineralnej wody lub zielonej herbaty. Pamiętajmy, że w menu diety kopenhaskiej można zamieniać ze sobą lunch i obiad, lecz tylko w ramach tego samego dnia.


Silna wola

owoce

Chociaż program trzynastodniowy jest niezwykle restrykcyjny i monotonny, należy przez okres jego trwania zachować pozytywne nastawienie. Dobrze, gdy przechodzimy dietę razem z bliską osobą, co pozwoli nawzajem się wspierać i motywować. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że poddamy się po kilku dniach. Jeśli przebrniemy najgorszy okres i dostrzeżemy spadek wagi, na pewno uda nam się dotrwać do końca diety.

Rozwaga

Po zakończeniu programu nie warto od razu wracać do dawnych, złych nawyków żywieniowych. Zaleca się stopniowe wprowadzanie coraz większej ilości kalorii - natychmiastowe skoki mogą przynieść rezultat w postaci przybierania na wadze.


Aby efekty trzynastu dni wyrzeczeń utrzymały się na długo, wystrzegajmy się w szczególności produktów węglowodanowych. Pamiętajmy, że w utrzymaniu wymarzonej sylwetki pomoże też z pewnością stosowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.