Dieta kopenhaska, czyli inaczej szwedzka lub trzynastodniowa. Zaskakujące, jak wiele kobiet wciąż ją stosuje pomimo tego, że jest niezwykle rygorystyczna. Niezaprzeczalnym faktem jest, że dieta kopenhaska nie jest dla każdego. Ciężko przewidzieć, jak nasz organizm zareaguje na jej wyczerpujące i drakońskie zasady. Nie jest jednak trudno przewidzieć, jak zareagują na nią nasze rzęsy i włosy.


Dieta kopenhaska odcina bowiem od składników odżywczych wszystko, co „drugoplanowe”, w tym gównie włosy, rzęsy i paznokcie. W następnej kolejności cierpi nasz skóra: zaczyna tracić sprężystość i blask. Dzieje się tak, ponieważ organizm dostaje tak mało witamin i minerałów, że nie jest w stanie dostarczyć ich wszędzie. Zaczyna się brutalna selekcja, a rzęsy włosy i skóra stoją na końcu kolejki.

Jak i czym wzmocnić włosy oraz rzęsy?

Jeśli rozpoczęłaś dietę kopenhaską: życzymy sukcesów i jednocześnie służymy garścią porad: czym wzmacniać rzęsy i włosy, aby dieta nie uczyła wśród nich spustoszenia? Okazuje się, że jest to niezwykle proste.

Rzęsy – maleńkie włoski, duże wymagania
Wzmocnienie rzęs

Aby rzęsy były zdrowe i piękne, nie wypadały, nie kruszyły się i aby stały się mocne warto zainwestować w i odżywkę do rzęs. Dobra odżywka ma szereg substancji wzmacniających włoski. Odżywka do rzęs przedłuża fazę ich wzrostu, dzięki czemu po pierwsze przestają one wypadać, po drugie mają więcej czasu na wzrost i doskonale to wykorzystują, a po trzecie: ich cykl życia się zrównuje i więcej rzęs jest w stanie urosnąć na naszej powiece. Odżywka do rzęs jest komfortowa w użyciu: raz dziennie, wieczorem na czystej powiece robi się z jej pomocą kreskę (odżywka wyposażona jest w specjalny pędzelek).

Włosy – rosną długo, wypadają w jedną chwilę

Aby temu zapobiec, warto wzmocnić je od samego korzenia, czyli od cebulek. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrej mieszanki naturalnych olejków. Taka mikstura działa niczym ampułki do włosów i maska jednocześnie. Olejki są przy naturalne i bezpieczne: dbają o skórę głowy, wzmacniają cebulki, pobudzają je do wzrostu, a ponadto odbudowują pasma w ich wewnętrznych strukturach i doskonale chronią przed zniszczeniem.